Broşür Tasarım

Broşür Tasarım

Broşürün Tanımı

Broşür, bir şablon veya broşür şeklinde katlanabilen, reklam için bilgilendirici bir kağıt belgedir. Broşürler, öncelikle bir şirketi, kuruluşu, ürünleri veya hizmetleri tanıtmak ve potansiyel müşterileri veya halkın üyelerini faydalar hakkında bilgilendirmek için kullanılan tanıtım belgeleridir. Genellikle evlere işyerlerine dağıtılır, kişisel olarak dağıtılır.

 

 Broşürlerin Amaçları Nelerdir?

Bir broşürün temel amacı, okuyucunun broşürün etrafında odaklandığı belirli bir konu hakkındaki bilgilerini genişletmektir.

  • Şaşırtıcı derecede güzel görsel tasarımı ile hedef kitlenin gözlerini ilk bakışta yakalayın.
  • Ürünlerinizi, ajansınızı veya hizmetinizi sezgisel bir şekilde tanıtın.
  • Siz ve potansiyel müşterileriniz arasında güven oluşturun.
  • Televizyonda veya gazetelerde reklam vermekle karşılaştırıldığında, broşürler daha uygun maliyetli görünüyor.
  • İnsanlar muhteşem çevrimiçi reklamlara alıştıktan sonra, somut, dokunsal ve hassas bir broşür daha değerli hale gelir.

 

Broşür Türleri

Bir broşürün birçok farklı türü vardır ve her türün farklı bir rolü vardır. Biçimine ve düzenine göre aşağıdaki beş türe ayrılabilir.

Kapı Katlama Broşürü

Bu, oldukça nadir bir broşürdür ve uygun şekilde kullanıldığında büyük bir etkiye sahiptir. İçe doğru katlanan tasarımı, taşımayı kolaylaştırır ve kağıt kalitesi çok yüksektir; böylece okuyucular onu uzun süre saklayabilir.

 

İkiye Katlanmış Broşür

İkiye Katlanmış Broşür her gün aramızda bulunur. Üç katlı broşürlerden daha resmi bir düzene sahip olmasına rağmen, en popüler ve yaygın olarak kullanılan broşür türlerinden biridir. Ağırlıklı olarak ürün katalogları ve sunumlar, ticari fuarlar ve kurumsal toplantılar vb. İçin kullanılır.

Üç Katlı Broşür

Bunun adına göre üç katlı bir broşür olduğunu bilmek kolaydır. Ve bu oldukça yaygın ve her yerde görebileceğimiz bir broşür. Bu broşür, tasarımcıların bilgileri sunmaları ve ilginç tasarımlar yapmaları için yeterli alana sahiptir, böylece okuyucuya daha fazla dikkat çeker.

Z Katlama Broşürü

Temelde bir akordeon kat olan Z Katlamalı bir broşür, sağladığı çok yönlülük nedeniyle harika bir broşür katlama seçeneğidir. Tasarımcılar, her bir paneli bağımsız hale getirerek her bir öğeyi ayırabilir veya broşürü, tek bir büyük, dramatik fotoğrafla tam bir forma açılacak şekilde tasarlayabilir.